Територією Конго шириться нова форма віспи
У Конго виник спалах нової форми віспи, від якої з початку року загинуло близько 300 людей, повідомляє The Independent.
За словами вчених, нова форма віспи, яку виявили у шахтарському містечку, може легше поширюватися серед людей. З січня у Конго було зареєстровано вже понад 4500 підозрюваних випадків захворювання.
Місцева влада оголосила спалах по всій країні надзвичайною ситуацією у сфері охорони здоров’я.
"Аналіз пацієнтів, госпіталізованих у період з жовтня по січень у місті Камітуга на сході Конго, свідчить про те, що нещодавні генетичні мутації вірусу віспи є результатом його постійної передачі людям; це відбувається в місті, де люди мало контактують з дикими тваринами, які, як вважається, є природними переносниками цієї хвороби", - йдеться у статті.
Провідний автор дослідження Пласіде Мбала-Кінгебені заявив, що "ми перебуваємо на новому етапі розвитку віспи". За його словами, скоро результати цього дослідження будуть опубліковані в одному з журналів. У виданні додали, що Мбала-Кінгебені є очільником лабораторії в Національному інституті біомедичних досліджень Конго, яка вивчає генетику захворювань.
Водночас дослідник зауважив, що ураження, про які повідомляє більшість пацієнтів, є легкими та знаходяться на статевих органах, що ускладнює діагностику хвороби. Під час попередніх спалахів хвороби в Африці ураження зазвичай фіксувалися на грудях, руках та ногах. Він додав, що нова форма, швидше за все, має нижчий рівень смертності.
Мбала-Кінгебені зауважив, що в Конго менше половини людей, які хворі на віспу, проходять тестування.
"Ризик полягає в тому, що якщо пацієнти самі не звернуться до нас, ми матимемо мовчазну передачу хвороби, і ніхто про це не дізнається", - попередив він.
Експерт зазначив, що більшість людей інфікуються статевим шляхом, причому близько третини випадків захворювання на віспу було виявлено у людей, які надають інтимні послуги. Причому більшість випадків захворювання припадає на чоловіків-геїв або бісексуалів.
Попри те, що епідемії віспи на Заході стримали завдяки вакцинам та лікуванню, в Конго майже нічого не було доступно. Наразі чиновники ведуть перемовини з країнами-донорами, такими як Японія, про допомогу в закупівлі вакцин.
Іран атакував балістичними ракетами об’єкти США в іракському Курдистані: є загиблі та поранені