В Україні від російських мін загинули майже 300 цивільних
В Україні з 24 лютого 2022 року від вибухонебезпечних предметів постраждали понад тисячу осіб, з яких 297 - загинули. Про це повідомила пресслужба Служби безпеки України в п’ятницю, 12 липня.
"З початку повномасштабного вторгнення через ворожі вибухові пристрої постраждало понад 1 тис. жителів, з яких 297 - загинули. Серед них - багато дітей", - йдеться в повідомленні.
СБУ готує масштабну доказову базу, яка свідчить про свідоме використання Росією протипіхотних мін щодо цивільного населення України, що є навмисним порушенням міжнародного права, законів та звичаїв війни.
"Після отримання СБУ достатньої кількості доказів буде вирішуватися питання про передачу матеріалів до Міжнародного кримінального суду в Гаазі", - зазначили в СБУ.
Читайте по темі: Глава МЗС Китаю заявив про готовність до співпраці з ЄС
Росіяни цілеспрямовано облаштовують мінні пастки поблизу або на території населених пунктів, які знаходяться в зоні бойових дій. Для маскування боєприпасів окупанти використовують різні предмети широкого вжитку, серед яких дитячі іграшки та коробки з цукерками.
Крім того, дуже часто російські ДРГ встановлюють мінні загородження для прикриття свого відступу з прифронтових районів та прикордоння України.
Найбільше фактів застосування росіянами мінних пасток проти цивільного населення зафіксували на територіях Донецької та Харківської областей.
ПФМ-1 - боєприпас натискної дії (відомий як "пелюсток"). За рахунок специфічної форми є малопомітним на місцевості. Здебільшого під час підриву на такій міні людина отримує значні поранення ніг, що можуть призвести до смерті;
ПМН-2 - так само боєприпас натискної дії. Зазвичай під час його вибуху людині відриває кінцівку, якою вона наступила на міну;ОЗМ-72 - вистрибуючий боєприпас кругового ураження (відомий як "міна-жаба"). Під час спрацювання вона "вистрибує" на висоту майже 1 м та уражає уламками в радіусі 25 м;МОН-50 - протипіхотна міна направленої дії, заборонена Оттавською конвенцією.