Україна всюди шукає бойову техніку для стабілізації фронту, – Forbes
Так вважає Девід Екс — військовий оглядач Forbes.
У статті зазначається, що зараз Україна «прочісує» планету в пошуках сотень запасних танків і бойових машин.
Журналіст звернув увагу, що Хорватія готова замінити свій парк танків і бойових машин часів Холодної війни. Хорватський уряд погодився продати 30 старих танків М-84, а також 30 бойових машин піхоти М-80 уряду Німеччини, який потім передасть техніку уряду України. Самі ж хорвати планують витратити німецькі кошти на нові німецькі танки Leopard 2A8
46-тонний танк М-84 — югославська версія радянського Т-72. 15-тонна БПП М-80 був відповіддю Югославії на БМП-1 виробництва СРСР. У ЗСУ експлуатують сотні Т-72 і БМП-1, тому у них не повинно виникнути проблем з інтеграцією М-84 і М-80, вважає журналіст.
Читайте по темі: Тоскана заплатить до €30 тисяч охочим туди переселитися
Невипадково українські чиновники нещодавно оголосили про модернізацію нової 156-ї піхотної бригади до механізованої.
Цей підрозділ — один із 14 нещодавно сформованих бригад чисельністю в 2 тисячі осіб. Більшість цих нових армійських бригад, усі з номерами зі «150», від початку формувалися як піхотні, оскільки Силам оборони не вистачало важкої техніки, написав Екс.
Попри те, що Україна частково забезпечує себе бронетехнікою шляхом модернізації старої, проте українські війська, як і раніше, потребують військової допомоги з-за кордону, вважає журналіст.
Наразі велика кількість військових транспортних засобів надходить в Україну з інших країн. З моменту початку повномасштабного вторгнення РФ союзники Києва пообіцяли поставити близько 900 танків і 1400 БМП, а також тисячі легких бронетранспортерів і броньованих вантажівок. Однак Україна втратила майже стільки ж бронетехніки, скільки отримала від інших країн, стверджує Екс.
«Усе це означає, що Україна може мати можливість виробляти достатньо бронетехніки, щоб підтримувати свої старі наземні бойові бригади — загалом близько 100 — у дії. Але вона має труднощі зі створенням техніки для будь-яких нових бригад, які вона формує», — пише журналіст.
Причому відмовитися від формування нових бригад — не варіант. Багато старих бригад Сил оборони перебувають у безперервних боях відтоді, відколи з моменту вторгнення армії країни-агресора РФ до України, у лютому 2022 року.
«Вони втомилися. І це виснаження може мати жахливі наслідки», — вважає Екс.
Як приклад він навів 72-гу механізовану бригаду ЗСУ, яка два роки утримувала оборону в місті-фортеці Вугледар на півдні Донеччини без суттєвого підкріплення — аж поки врешті не відступила 1 жовтня 2024 року під постійними атаками більших російських формувань.
Українські командири відчайдушно намагаються вивести виснажені бригади з лінії фронту. Але вони також відчайдушно намагаються забезпечити бригади заміни достатньою кількістю бронетехніки.
Силам оборони допомогли німецькі танки Leopard 1A5 і Leopard 2A4, які прибули пізніше, а також нові партії військової техніки зі США, Франції та Австралії.
Читайте по темі: Вночі вибухи пролунали у Дніпрі
«За допомогою цих машин і колишніх хорватських M-84 і M-80 Україна поступово механізує принаймні дев’ять із цих 14 нових бригад», — підсумував Екс.