Лише троє із 17 хмельницьких прокурорів змогли підтвердити свою інвалідність, - нардеп

Лише троє із 17 хмельницьких прокурорів змогли підтвердити свою інвалідність, - нардеп
Лише троє із 17 хмельницьких прокурорів змогли підтвердити свою інвалідність, - нардеп
Із 17 хмельницьких прокурорів, які пройшли перевірку після скандалів з МСЕК на справжність призначеної їм інвалідності, лише троє змогли її підтвердити. П’ятьом знизили групу інвалідності, а ще дев’ять взагалі отримали її безпідставно.

Про це у Facebook повідомив народний депутат Володимир Ар’єв із посиланням на відповідь Міністерства охорони здоров’я. Загалом мають перевірити 73 прокурорів, а на ревізію залишився лише один місяць масу.

"1 листопада міністр охорони здоров’я Ляшко офіційно повідомив мені, що на перевірку 73 прокурорів піде три місяці. Два з них уже пройшли. Проміжні результати такі: 56 хмельницьких прокурорів ще не перевірили; 5 знизили статус із ІІ групи до ІІІ; 3 підтвердили інвалідність; 9 напарили державу, тому що отримали інвалідність безпідставно. Отже, за 2 місяці перевірили 17 прокурорів. Залишився місяць і 56 об’єктів", - написав нардеп.

Перевірка хмельницьких прокурорів: лише троє із 17 змогли підтвердити свою інвалідність 1 qqrikiuihdzrz

Перевірка хмельницьких прокурорів: лише троє із 17 змогли підтвердити свою інвалідність 2

Він додав, що 9 прокурорів із липовою інвалідністю мають не лише бути звільненими з органів прокуратури, а й стати фігурантами кримінальних проваджень за шахрайство. Усі, хто брали участь у схемі, теж мають бути залучені за співучасть. Проте, за його словами, генпрокуратура заявляла, що не бачить підстав.

Схема з інвалідністю: як це працювало та навіщо

Юрій Бутусов, який опублікував дані про оформлення Крупою інвалідності для прокурорів уточнював, що зі всього керівництва Хмельницької обласної прокуратури та її структурних підрозділів пенсію у Крупи не оформив лише один прокурор Олександр Гончар, керівник Кам’янець-Подільської окружної прокуратури.

Стараннями Тетяни Крупи та за допомогою сина - Олександра Крупи, який очолював Пенсійний фонд області - прокурори могли стати "інвалідами" та роками отримувати ще й пенсії. Близькі родичі прокурорів, які не служили в прокуратурі, також оформлені інвалідами, стверджує Юрій Бутусов.

За його даними, майже всі прокурори Хмельницької області на чолі з обласним прокурором Олексієм Олійником та його дружиною виявились інвалідами 2 групи – згідно з рішенням головного лікаря МСЕК Тетяни Крупи. І багато років отримували та продовжують отримувати від держави пенсії за інвалідність – згідно з рішеннями начальника Пенсійного фонду Олександра Крупи.

Згідно із законодавством про працю, люди з інвалідністю мають перевагу при працевлаштуванні та переміщенні з посади на посаду. Їх також набагато складніше звільнити, пояснює журналіст.

За його словами, наявність дружини з інвалідністю – додаткова підстава, щоб не допустити переведення прокурора зі "своєї" області, "де в нього всі знайомі, майно, потоки налагоджені в якусь іншу область не таку зручну".

Деякі прокурори оформлювали пенсії з 2016 року, деякі - останнім часом. Якщо порахувати за деклараціями загальну суму пенсій, які отримали тільки встановлені 49 прокурорів-інвалідів від платників податків, це становить як мінімум 54,1 мільйона гривень, пише Бутусов.

Ізраїль оголосив закритою військовою зоною територію на кордоні з Ліваном


Распечатать