Експорт російського вугілля рухнув до мінімуму за шість років

Експорт російського вугілля рухнув до мінімуму за шість років
Експорт російського вугілля рухнув до мінімуму за шість років
Російські вугільні компанії третій рік поспіль стикаються зі скороченням експорту. За підсумками минулого року їм вдалося продати на зовнішні ринки 195 млн тонн продукції, що на 17,5 млн тонн менше, ніж роком раніше, і на 26,2 тонн менше показника 2022 року.

Про це свідчить статистика Argus, передає The Moscow Times.

Порівняно з довоєнним 2021 роком (223,4 млн. тонн) вугільний експорт із Росії обвалився на 13%, а його поточні обсяги стали найнижчими за останні 6 років.

На динаміку експортних поставок продовжують негативно впливати санкції, наголошують аналітики Argus: на відміну від нафти і газу, які Європа продовжує закуповувати, хай і в невеликих обсягах, вугілля потрапило під тотальне ембарго, а найбільші вугільні компанії – СУЕК та "Мечел" – були внесені до списків санкцій США.

Як зазначають в Argus, ситуацію погіршили проблеми на залізницях, які виявилися не готовими до "розвороту економіки на Схід". Дефіцит локомотивів і машиністів зі збільшенням вантажопотоку поставили "Російські залізниці" на межу транспортного колапсу: середня швидкість руху на мережі впала нижче 35 км/год і стала мінімальною з 1991 року.

Читайте по темі: Ізраїль оголосив закритою військовою зоною територію на кордоні з Ліваном

Через проблеми на залізницях кілька вугільних компаній не змогли поставити експортну продукцію відповідно до плану.

Водночас експортні ціни на вугілля впали до 7-річних мінімумів. І як наслідок понад половину вугільних компаній у Росії стали збитковими, а вся галузь завершила рік із негативним фінансовим результатом: сальдований збиток становив 81 млрд рублів (близько $810 млн).


Распечатать