США розглядають можливість укладання «спрощеної угоди» щодо корисних копалин України, — Reuters

США розглядають можливість укладання «спрощеної угоди» щодо корисних копалин України, — Reuters
США розглядають можливість укладання «спрощеної угоди» щодо корисних копалин України, — Reuters
Адміністрація президента США Дональда Трампа може спробувати укласти з Україною спочатку «спрощену угоду» про корисні копалини, а вже потім обговорити її детальні умови, зокрема, якою частиною ресурсів України володітимуть Сполучені Штати.

Про це повідомляє Reuters із посиланням на поінформованих співрозмовників.

Такий варіант є лише одним з кількох, які нині обговорюють у Білому домі щодо можливості укласти угоду з Україною у найближчі тижні. Це вважається надзвичайно швидким процесом для складного сектору, де в угодах зазвичай беруть участь приватні та державні компанії, а не уряди, йдеться у публікації.

Зазначається, що новий спрощений підхід до ситуації допоможе Сполученим Штатам уникнути численних юридичних і матеріально-технічних перешкод, і дасть їм більше часу для обговорення деталей плану, включно з розподілом доходів.

«США історично не використовували обмін природними ресурсами в обмін на допомогу, але він вже є випробуваним інструментом у підручнику Китаю», — сказала директорка програми з безпеки корисних копалин у Центрі стратегічних і міжнародних досліджень у США Грейселін Баскаран.

За словами колишнього заступника спеціального представника США з питань економічного відновлення України Тайсона Баркера, Україна була дуже зацікавлена в розбудові глибших економічних і безпекових відносин зі Сполученими Штатами та пошуку способу визнання значних інвестицій США, які вже були зроблені в майбутнє України.

«Українці більш ніж готові надати додаткові переваги Сполученим Штатам у формі привілейованого пільгового доступу до критично важливих мінеральних ресурсів на знак визнання мільярдів доларів, які американські платники податків вклали в Україну», - сказав він.

Баркер також висловив думку, що деякі подібні умови потрібно буде запропонувати іншим країнам, які зробили значний внесок допомоги в Україну під час війни, включаючи Канаду, Велику Британію, Японію та ЄС.

Ізраїль оголосив закритою військовою зоною територію на кордоні з Ліваном


Распечатать