Нацполіція викрила групу підрядних компаній, які розікрали понад 14 мільйонів гривень на будівництві укриттів

Про це повідомили в Нацполіції.
Хто брав участь в оборудці?
Як встановили оперативники Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції та детективи Бюро економічної Безпеки в Київській області, до організації схеми причетний директор компанії, що спеціалізується на виробництві та продажу бетону та бетонних виробів. У спільники він залучив посадових осіб ще кількох товариств. Також у схемі були задіяні і представники органів місцевого самоврядування.
Для кожного було чітко окреслено їх обовʼязки: підготовка від імені замовників тендерної документації щодо умов його проведення під компанію, забезпечення підрядника сертифікатами відповідності, сертифікація продукції без належного випробування, комунікація із замовником. Останні ж сприяли комерційній структурі у перемозі тендерів на закупівлю швидкоспоруджуваних захисних споруд цивільного захист та підписували офіційні документи, знаючи про всі нюанси угод та поставлених укриттів.
Що виявили правоохоронці?
У ході проведених комплексних заходів та експертних досліджень, правоохоронці виявили порушення вимог Державних будівельних норм та ДСТУ, зокрема невідповідність укриттів захисним властивостям. Окрім того, не проводились контрольні випробування укриттів перед постачанням та монтажем, а існуючі висновки ґрунтувалися виключно на теоретичних дослідженнях. Також, у тендерній документації були зазначені норми ДБН, що на дату укладання договорів були не чинними. А щоб це приховати, вносили фіктивні відомості до офіційних документів.
Лише за кількома договорами на постачання та монтаж укриттів у навчальних закладів в одній громаді Київської області сума збитків сягає 14 млн грн.
На підставі зібраних доказів пʼятьом учасникам організованої групи повідомлено про підозру. Організатору злочинної групи та двом виконавцям протиправної схеми за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), пособнику за ч.5 ст. 27 та ч. 5 ст. 191 ККУ та посадовцю управління освіти однієї з міських рад за ч. 2 ст. 364 ККУ (Зловживання владою або службовим становищем). Вирішується питання щодо обрання запобіжних заходів фігурантам кримінального провадження у вигляді взяття під варту.
Санкція статті передбачає покарання - до 12 років увʼязнення.
РФ вдарила по Запоріжжю у Новий рік: рятувальники евакуювали жінку з палаючого будинку
Распечатать