Ексзаступника голови Фонтанської сільради на Одещині засудили до 2,5 в’язниці за допомогу ухилянтам

Ексзаступника голови Фонтанської сільради на Одещині засудили до 2,5 в’язниці за допомогу ухилянтам
Ексзаступника голови Фонтанської сільради на Одещині засудили до 2,5 в’язниці за допомогу ухилянтам
Ексзаступника голови Фонтанської сільради Одеської області Петра Щирбу засудили до 2,5 років за допомогу ухилянтам. 

Про це йдеться у з вироку Комінтернівського райсуду за ч. 2 ст. 369-2 КК.

Чиновника затримали у 2024 році у службовому кабінеті після передачі йому 800 доларів, причому ще 4000 доларів він отримав на попередній зустрічі. Щерба у 2023 році обіцяв вплинути на рішення  про визнання призовника непридатним до служби.

Посадовець очолював мобілізаційну комісію сільради та мав контакти з ТЦК. Реально Щерба імітував діяльність у цьому питанні. Він навіть дав номер телефону «потрібної людини» і попросив спілкуватися лише через месенджери. Минали місяці, але обіцяних документів мешканець так і не отримав. Щирба годував його новими обіцянками: то пропонував лягти в лікарню для фіктивного діагнозу, то їхати на полігон у Чабанку, то зробити рентген спини. Усе це, за його словами, було потрібно для оформлення відстрочки. Він навіть видав повістку з печаткою ТЦК, яка нібито дозволяла вільно пересуватися та уникати блокпостів. Це переконало чоловіка, що Щирба дійсно має вплив.

У листуванні в WhatsApp і Telegram Щирба постійно запевняв: «Усе під контролем, скоро буде відстрочка». В березні 2024 року, коли Щирба почав уникати дзвінків, чоловік запідозрив обман.

Ситуація загострилася, коли чоловік отримав справжню повістку з ТЦК на блокпосту. Він звернувся до Щирби з вимогою повернути 4000 доларів, але той заявив, що «людина, яка мала допомогти, зникла». Натомість Щирба запропонував новий варіант — відстрочку на пів року за додаткові 800 доларів. Чоловік, втративши довіру, звернувся до правоохоронців.

У суді Петро Щирба своєї вини не визнав. Він стверджував, що два хабаря у 2024 році були частиною погашення боргу за оренду будівельної техніки ще з 2017 року. За його словами, загальний борг складав 12 тис. доларів, але документальних підтверджень він не надав, посилаючись лише на записи в блокноті та свідків.

Щирба також запевняв, що не мав впливу на ТЦК і не обіцяв допомогти з відстрочкою. Він заявив, що фотокартки та документи чоловіку були потрібні для працевлаштування в будівельну компанію «Югстрой», а не для ТЦК. Листування про хабар він пояснити не зміг, посилаючись на погану пам’ять.

Адвокат Щирби наполягав, що справа — це провокація СБУ, а дії клієнта мали кваліфікуватися як шахрайство (ч. 1 ст. 190 КК), а не зловживання впливом. Він також оскаржував законність негласних слідчих дій, стверджуючи, що СБУ завищила кваліфікацію злочину для отримання дозволів на прослуховування.

Суддя відхилив доводи захисту, визнавши вину Щирби доведеною поза розумним сумнівом.
Суд призначив Щирбі 2,5 роки позбавлення волі, врахувавши період попереднього ув’язнення з 16 квітня по 5 липня 2024 року.


Распечатать