Росія модернізує свій найновіший винищувач: які зміни внесли в Су-57М

Про це йдеться в огляді Army Recognition, з посиланням на російські джерела.
Розроблений у рамках програми ПАК ФА, Су-57М позиціонують як багатоцільову платформу для завоювання переваги в повітрі, завдавання ударів по наземних і морських цілях, а також для дій в умовах насиченої ППО. Оновлена версія покликана підвищити бойову ефективність російських ПКС і розширити експортний потенціал літака.
Ключові особливості Су-57М
Автори матеріалу пишуть, що однією з ключових особливостей Су-57М є перероблений планер із широкою плоскою формою фюзеляжу, що підвищує підйомну силу і забезпечує можливість надзвукового польоту без використання форсажу — обов’язкового елемента для справжнього винищувача п’ятого покоління.
Ще одним нововведенням став двигун АЛ-51Ф-1 ("Виріб 30"). Він розвиває до 18 тонн тяги на форсажі, що на 20% перевищує характеристики колишнього АЛ-41Ф1, використовуваного на ранніх модифікаціях Су-57. Крім збільшеної тяги та паливної ефективності, двигун отримав плоске сопло, що знижує інфрачервону сигнатуру. Випробування цього рішення проводили наприкінці 2024 року.
Авіоніка Су-57М базується на інтегрованому комплексі Ш-121. Основу становить радар Н-036 "Білка" з активною фазованою решіткою (АФАР), що забезпечує круговий огляд за рахунок розміщення додаткових бічних модулів у передній частині фюзеляжу. Радіолокаційна система здатна виявляти цілі на відстані до 400 км, одночасно супроводжувати до 60 об’єктів і наводити ракети на вісім із них.
Також наголошується, що Су-57М став першим російським винищувачем, в якому система штучного інтелекту інтегрована не тільки в процесі навігації та цілевказівки, а й на етапах передпольотної підготовки. У підсумку використання ШІ знижує когнітивне навантаження на пілота, автоматично виконуючи навігацію, діагностику, захоплення цілей і оптимізацію бойових параметрів.
Попри заявлені вдосконалення, на думку західних оглядачів, залишаються питання про здатність Росії усунути виробничі проблеми нової машини. Іншими словами, в перспективі успіх Су-57М залежатиме від масштабів серійного виробництва і здатності долати санкційні обмеження в умовах міжнародної ізоляції.
Распечатать