Постачальника одягу для ЗСУ викрили на несплаті податків на суму 32 мільйони гривень

Про це стало відомо з кримінального провадження за ч.2,3 ст. 212 КК.
За даними слідства, службові особи підприємства-постачальника у період з 2023 по липень 2024 року здійснювали фінансово-господарські операції з підприємствами, що мають ознаки фіктивності, зокрема з ТОВ «Сомаріс» (45136636). Згідно з аналітичним продуктом БЕБ №23.9/2/533-24, ці операції мали безтоварний характер і були спрямовані на формування штучного податкового кредиту для мінімізації податкових зобов’язань.
Були виявлені фінансові порушення у вигляді ухилення від сплати ПДВ на 16,7 млн гривень та податків на прибуток в 15 млн гривень.
Згідно з висновком судової економічної експертизи №25-63/СЕЕ від 29 квітня цього року, операції між «Альфа Сек’юріті» та «Сомаріс» на суму 100,14 млн грн з ПДВ мали фіктивний характер і були здійснені з метою прикриття незаконної діяльності, спрямованої на ухилення від сплати податків.
Директор ТОВ «Сомаріс» зареєструвала підприємство за грошову винагороду без наміру здійснювати реальну господарську діяльність. Вона не підписувала документів фінансово-господарської діяльності, не здійснювала поставок товарів чи послуг і не уповноважувала інших осіб діяти від її імені.
Фірма «Альфа Сек’юріті» мала директора та засновника в особі Олійника Андрія Петровича, а з січня минулого року її переоформили на Журавльову Юлію Миколаївну.
БЕБ звернулося з клопотанням про арешт майна ТОВ «Альфа Сек’юріті» для забезпечення відшкодування завданих державі збитків. Розслідування має на меті встановлення всіх причетних осіб та повного обсягу порушень.
Сама компанія «Альфа Сек’юріті» наразі через суд намагається отримати з ДП «Державний оператор тилу» 63 млн гривень. Фірма короткий проміжок часу встигла отримати державних підрядів на 171,6 млн грн. Серед предметів постачання — термобілизна, флісові светри, акумулятори для БПЛА. Уже сам асортимент викликав подив у профільного ринку: компанія демонструвала надмірну універсальність, характерну радше для посередника, а не для виробника. Як показали результати експертиз, з якими Федерація роботодавців України звернулася до Державного оператора тилу (ДОТ), якість продукції не відповідала технічним умовам. Зокрема, вироби мали низьку розтяжність тканини, натирали шкіру, а частина комплектів була взагалі непридатною для військових умов.
Попри це компанія встигла отримати передплату в обсязі 63 млн грн. Після того як ДОТ ініціював процедуру розірвання угод та подав до суду позов про повернення авансу, «Альфа Секʼюріті» вчинила несподівано: подала зустрічний позов. У ньому компанія вимагала зобов’язати ДОТ прийняти товар, який за висновками експертиз — непридатний. Справа розглядається Господарським судом Києва.
Правоохоронці затримали двох радників Нетаньягу за підозрою в корупції
Распечатать